Baleárské ostrovy

Mallorca

Mallorca je největší z Baleárských ostrovů. Průměrná teplota se přes léto pohybuje přes 30 stupňů. Pro svojí dovolenou si můžete vybrat jedny z nejhezčích středomořských pláží. Na Mallorce najdete nejen rušné oblasti, ale také malebné, romantické zátoky jako stvořené vodní radovánky.

Pokud se chystáte na Mallorku za zábavou, doporučujeme oblasti na jižním pobřeží v oblasti Magaluf a Can Pastilla. Naopak severní část okolo Alcúdie je ideální k poznávání přírody.

Menorca

Ostrov Menorca se nachází asi 40km od Mallorky. Menorca je mnohem klidnější a je vhodná především pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří mají rádi nádherné pláže a výlety do přírody

Na jihu Menorcy naleznete vápencové skály s propastmi a roklemi a na plážích jemný bílý písek. Pokud na své dovolené chcete zažít opravdu bezvadné koupání, Středozemní moře u břehů ostrova vás téměř všude nadchne průzračností a modrou barvou.

Ibiza

Ibiza, ostrov známý především nekončícími párty, světoznámých clubů, ale i nádhernámi plážemi Vás určitě nadchne. Ibiza je vhodná především pro mladší klientelu a páry vyhledávající noční život. Z výletů můžeme doporučit pohoří Es Vedra, zvané symbolicky Katedrála Středomoří, ke starému akvaduktu v Santě Eulalii nebo do historického městečka San Antonio. Zvláště oblíbené jsou tzv. hippie trhy v Es Cana


Formentera

Formentera je nejmenším ostrovem v Baleárském souostroví. Je jako stvořená pro procházky do přírody a návštěvu romantických zákoutí. Kvůli nádherným plážím se jí také přezdívá "Karibik středomoří". 

Fotogalerie Baleárské ostrovy:

autor fotografií "Mallorca" Denisa Blebtová, DiS, jakékoliv šíření je bez souhlasu autora zakázáno

autor fotografií "Ibiza a Formentera" je David Klesa, jakékoliv šíření je bez souhlasu autora zakázáno