Bulharsko

Informace o Bulharsku

Bulharsko je oblíbené především kvůli dostupné ceně. Mezi nejpopulárnější patří středisko Slunečné pobřeží, které je propojené turistickým vláčkem s Nessebarem (zapsáno v UNESCO). Bulharsko je v posledních letech kvalitou na velikém vzestupu. Najdete zde čím dál více hotelů, které se kvalitou vyrovnají hotelům v Řecku nebo Španělsku. Dalším oblíbeným střediskem je Primorsko, které je přezdíváno "Českou riviérou v Bulharsku". Ve středisku jsou dvě pláže a malý akvapark. Centrum, které se nachází mezi těmito plážemi je přes letní sezonu velmi živé. Oblíbené jsou výlety lodí nebo vzdálenější do Delfinária ve Varně. 

Bulharsko 2022

Vstupní formality

Při vstupu na území Bulharska je vyžadován platný cestovní doklad. Lze cestovat na Občanský průkaz, u dětí je vyžadován Cestovní pas nebo Občanský průkaz. zdroj: www.mzv.cz

Aktuální informace o vstupu

Podnebí

V severní části Bulharska panuje mírné kontinentální podnebí, pro které je typické horké suché léto a studená vlhká zima. V jižních oblastech Bulharska a na pobřeží Černého moře panuje klima středomořské. 

Zvyky a tradice

Mnoho lidí neví, že v Bulharsku se kroutí hlavou jinak než zbytek Evropy. Naše kývání hlavou ve smyslou ANO znamená v Bulharsku Ne a naopak:)

Víte, že v Bulharsku je více, než 5000 jeskyní? Nejznámějšími jeskyněmi jsou Magodinská jeskyně, Ďavolsko Garlo nebo Uchlovicata. Nejstarší jeskyně jsou Magurata a Lapenica.  

Nejznámější střediska v Bulharsku:

Albena: Přímořské středisko Albena se pyšní dlouhými (až 7km) plážemi s jemným zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Albena je známá také místními lázněmi s minerálními prameny.

Nessebar patří k nejstarším městům v Evropě. Jeho historické centrum bylo vyhlášeno architektonickou a archeologickou rezervací. Od roku 1983 je zapsáno v seznamu UNESCO. Nessebar je jedním z nejoblíbenějších středisek v Bulharsku. Navazuje na rušnější Slunečné pobřeží, se kterým je spojeno turistickým vláčkem. Pláže zde nabízejí veškerý turistický komfort vč. plážového servisu.

Obzor patří mezi menší ale také velmi oblíbená střediska. Leží nedaleko od Nessebaru se kterým má velmi dobré autobusové spojení. Centrum střediska je velmi živé a na své si příjdou všichni, ať už vyzkoušíte některou z místních restaurací nebo rušnější hudební kluby. Obzor si Vás jistě získá.

Primorsko je nejoblíbenějším střediskem našich klientů. Rozprostírá se na malebném poloostrově. Nabízí veškerou vybavenost, ať už je to spousta barů, restaurací, diskoték nebo malebných zákoutí, či například přístav. Ve středisku je k dispozici velké množství hotelů a penzionů. Velmi oblíbený je také akvapark s mnoha tobogány. Během letní sezony v centru Primorska můžete navštívit některý z kulturních programů.

Slunečné pobřeží patří mezi nejživější a nejrychleji rostoucí středisko v Bulharsku. Nachází se nedaleko Nessebaru. Dlouhá pláž, která vede celým střediskem je pokrytá zlatavým jemným pískem. Pláž byla několikrát oceněná Modrou vlajkou za čistotu. Středisko je vhodné pro všechny klienty. Ubytovat se můžete v klidnějším, malém hotelu nebo ve vilce, případně zažít komfort v některém z hotelů přímo v centru Primorska, kde je velmi živo. Samozřejmostí jsou vodní sporty a pestré služby na pláži vč. plážového servisu.

Zlaté Písky - jedno z nejznámějších bulharských letovisek, které je nazýváno Perlou Černého moře. Mezi návštěvníky je oblíbené pro nádherné pláže se zlatavým pískem,  příjemné klima a horké minerální prameny.

Podle pověsti ukryli piráti na zdejším břehu zlatý poklad. Sama země se však pomstila krutým banditům tím, že proměnila zlato v nádherný písek.  Tak vznikla oblast Zlatých písků.