Dovolená 2020

Informace o omezeních v jednotlivých destinací

Vážení klienti,

máme velikou radost, že letošní dovolená bude v zahraničí možná. Během následujících dní/týdnů Vám představíme specifika letošní dovolené a odpovědi na otázky, které Vás zajímají.

Cestování v roce 2020 bude podle tzv Semaforu. Destinace budou rozdělené do 3 častí:

Do zemí s nízkým rizikem, tedy do těch, které budou označeny zelenou barvou, bude možné od 15. června cestovat bez udání důvodu, tedy i na dovolenou, a to bez nutnosti karantény nebo předložení negativního testu. 

Do zemí se středním rizikem (= oranžové) budou platit pro české občany stejná pravidla jako pro cestování do států s nízkým rizikem, tedy cestování bez omezení; pro cizince bude při cestování do ČR platit povinnost předložit negativní test nebo nastoupit do karantény.

Do zemí s vysokým rizikem nákazy (= červené) bude platit povinnost předložit negativní test nebo nastoupit karanténu při návratu do ČR jak pro české občany, tak pro cizince.

Upozorňujeme, že se jedná o opatření ze strany ČR. Jednotlivé vlády v cílových destinacích si vyhrazují právo podmínky vstupu do země a opatření kdykoliv upravit nebo změnit podle vývoje epidemiologické situace cílové destinaci i v zemích, odkud cestovatelé přijíždějí.   

zdroj MZV     aktualizace k 8.10.2020

Doporučujeme, aby turisté průběžně sledovali cestovní doporučení MZV ČR a řídili se jimi. Při plánování cesty do zahraničí je nutné si uvědomit, že stav globální pandemie nadále trvá a že pro pobyt v zahraničí je nutno počítat s možnými komplikacemi (např. nucenou dvoutýdenní karanténou v případě kontaktu s nakaženou osobou, nucenou izolací nebo i hospitalizací v případě onemocnění, která může trvat i déle, nutností zajistit dopravu do ČR v náhradním termínu) a být pro takové případy zajištěni buď ve smlouvě s cestovní kanceláří, situaci odpovídajícím cestovním pojištěním nebo vlastními finančními prostředky. 

Cestování do jednotlivých destinací v roce 2020