Dovolená 2020
Informace o omezeních v jednotlivých destinací

Vážení klienti,

máme velikou radost, že letošní dovolená bude v zahraničí možná. Během následujících dní/týdnů Vám představíme specifika letošní dovolené a odpovědi na otázky, které Vás zajímají.

Cestování v roce 2020 bude podle tzv Semaforu. Destinace budou rozdělené do 3 častí:

Do zemí s nízkým rizikem, tedy do těch, které budou označeny zelenou barvou, bude možné od 15. června cestovat bez udání důvodu, tedy i na dovolenou, a to bez nutnosti karantény nebo předložení negativního testu. 

Do zemí se středním rizikem (= oranžové) budou platit pro české občany stejná pravidla jako pro cestování do států s nízkým rizikem, tedy cestování bez omezení; pro cizince bude při cestování do ČR platit povinnost předložit negativní test nebo nastoupit do karantény.

Do zemí s vysokým rizikem nákazy (= červené) bude platit povinnost předložit negativní test nebo nastoupit karanténu při návratu do ČR jak pro české občany, tak pro cizince.

Upozorňujeme, že se jedná o opatření ze strany ČR. Jednotlivé vlády v cílových destinacích si vyhrazují právo podmínky vstupu do země a opatření kdykoliv upravit nebo změnit podle vývoje epidemiologické situace cílové destinaci i v zemích, odkud cestovatelé přijíždějí.   

zdroj MZV     aktualizace k 3.7.2020

Cestování do jednotlivých destinací v roce 2020

17. května otevřelo Rakousko pro návštěvníky z České republiky první hraniční přechody. Od úterý 26. května se otevřely všechny hraniční přechody a 5. června došlo ke zrušení zbývajících omezení. Nyní lze tedy cestovat do Rakouska i zpět bez povinnosti karantény, či negativního testu na koronavirus.

Vstup do Bulharska - podle sdělení bulharského ministerstva zahraničí mohou čeští občané vstoupit do země bez omezení a není nutné uvádět důvod. V současné době stále platí nošení roušek v uzavřených veřejných prostorách, od 15. 6. již není povinné, ale dobrovolné (s výjimkou veřejné dopravy, lékáren a zdravotnických zařízení), stejně tak používání...

Pro vstup do Chorvatska není vyžadovaný test na COVID-19, ani karanténa. Bude ale po Vás vyžadováno vyplnit formulář, nejlépe online na webových stránkách https://entercroatia.mup.hr/. Pokud to bude možné, vytiskněte si jej a vezměte sebou.

Články k cestování do Itálie a Slovinska již brzy