Egejská riviéra

Egejská riviéra je opravdovým přírodním skvostem. Návštěvníkům nabízí nádherné pláže a především zátoky s tyrkysově průzračným mořem, spoustou zeleně a horskými masívy v pozadí. Symbolem Egejské riviéry je bezesporu nejfotografovanější pláž na světě ve tvaru jazyka, nacházející se v nádherné azurové laguně v letovisku Ölüdeniz. 

Bodrum

Bodrum, antický Halikarnas, rodiště historika Hérodota a místo posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mauzoleum je jedním ze sedmi divů světa, leží na členitém poloostrově, vybíhajícím do Egejského moře s výhledem na ostrov Kos. Vstup do stejnojmenného přístavu chrání dodnes středověká pevnost vybudovaná Řádem johanitů neboli rhodských (později maltézských) rytířů. Historický přístav je dnes vyhledávaným přístavištěm jachet, které se zde zastavují během putování svých majitelů v Egejském moři a ve východním Středomoří.  

Díky své poloze, podnebí a kouzlu kombinace Orientu a evropské moderny je místo vyhledáváno umělci a slouží k vybudování odpočinkových sídel řady mezinárodně známých osobností. Kosmopolitní ráz městečka vedl návštěvníky k jeho přezdívce "turecké St-Tropez".

Kusadasi

Kusadasi je letovisko, které lemuje pobřeží několik kilometrů Svůj odpočinek můžete strávit na některé z písečných nebo kamenitých pláží. Město Kusadasi se rozkládá v blízkosti antického města Efesos a města Selcuku. V Kusadasi naleznete mnoho zábavních podniků a společenského ruchu. 

Fethyie

Původní název tohoto městečka, Telmessos, v antické době nejdůležitějšího města Lykie, jedné z nejstarších civilizací na Anatolii, vznikl dle lýkijské legendy o bohu Apollonovi, 

Fethiye je poměrně mladým, o to však vyhledávanějším prázdninovým cílem mnoha turistů. Z antické doby se zde dochovala řada lýkijských skalních hrobů a ruin křižácké tvrze, která byla vybudována na zbytcích lýkijské akropole. Centrum moderní Fethiye je postaveno kolem krásného jachtového přístavu.  

Marmaris

Na západní straně tureckého pobřeží leží městečko vyznačující se denním klidem a nočním životem. Možná proto patří Marmaris k těm nejatraktivnějším a nejvyhledávanějším střediskům v Turecku vůbec. 

Překrásná přírodní scenérie okouzlí každého návštevníka. Známý je zdejší významný přístav jachet Netsel, který je druhým největším svého druhu v Turecku. Kolorit města pak dokresluje labyrint úzkých uliček, pevnost s muzeem či bazar se svým drobným kervansaray