Kanárské ostrovy

Gran Canaria

Ostrov Gran Canaria, nazývaný "Miniaturním kontinentem" je třetím největším, nejvyšším a nejstarším ostrovem z Kanárských ostrovů.Na ostrově Gran Canaria je velmi rozmanité počasí - během dne můžete prožít všechna roční období. Jiné počasí Vás zastihne na jihu, odlišné na severu, západě či východě ostrova. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na Gran Canaria, můžete zažít relaxaci na některé z písčitých pláží, navštívit některé ze známých archeologických nalezišť nebo si užít aktivní sport nebo horskou turistiku.Na ostrově je celkem 150 pláží, mezi ty nejznámější patří Playa del Inglés (zlatohnědá pláž) a duny Maspalomas (400 ha), Playa de las Canteras (pláž chráněná útesem, světlý písek), Playa de San Agustín (jemný tmavý písek), které patří mezi oceněné Modrou vlajkou od Evropské Unie.Nejznámějšími středisky jsou Playa del Inglés, které je nejrušnější a patří mezi nejoblíbenější, pro klidnou dovolenou je ideální Playa Tauríto nebo San Augustín.

Booked net
+29
°
C
+29°
+25°
Maspalomas (Gran Canaria)
Pondělí, 24
7 denní předpověď
Booked net
+25
°
C
+26°
+20°
Fuerteventura Island
Sobota, 11
7 denní předpověď
Booked net
+30
°
C
+30°
+27°
Costa Adeje (Tenerife)
Pondělí, 24
7 denní předpověď
Booked net
+27
°
C
+27°
+20°
Lanzarote Island
Pondělí, 24
7 denní předpověď

Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura je ostrovem nekonečných bílých, kterým se říká "evropský Karibik". Fuerteventura je velmi oblíbeným ostrovem především pro rodiny s dětmi a vášnivé sportovce vyhledávající windsurfing nebo kiteboarding.

Fuerteventura se může pyšnit celkem 144 pláží, které dohromady zabírají 75 km, a z toho je celých 55 km tvořeno bílým pískem.

Mezi nejznámější a nejkrásnější pláže na Fuerteventuře patří Playa Morro Jable, Playa Esquinzo a nejdelší Playa de Sotavento (11 000 m dlouhá).

Nejznámějšími středisky jsou moderní a nejoblíběnější mezi golfisty a rodinami s dětmi Costa del Fuste (známé pod názvem Costa Calleta), dále plážové středisko Costa Calma nebo Corrajo, které je známe svým přístavem a vodním parkem pro děti.

Tenerife

Tenerife - ostrov věčného jara, je rozlohou největším Kanárský ostrovem. Na Tenerife můžete obdivovat národní parky nebo nejvyšší horu Španělska Pico del Teide. Počasí je zde stálé, což je jednou z hlavních výhod ostrova.

Na ostrově je celkem 140 pláží, které zabírají 68 km z celkem 269 km pobřeží. Mezi nejznámější patří Playa de la Aréna s černým jemným pískem, Playa Jardín nebo Playa de las Teresitas s jemným bílým pískem navezený ze Sahary).

Nejznámějšími středisky jsou Playa de las Américas, které je oblíbené kvůli velmi rušnému nočnímu životu. Vedlejší moderní středisko, které navazuje na výše uvedené se jmenuje Playa de las Américas a nabízí především luxusní ubytování. Posledním střediskem, které Vám představíme, je Puerto de la Cruz, které nabízí krásné historické centrum vybízející k romantickým procházkám. Doporučujeme navštívit také jednu z největších botanicko - zoologických zahrad.

Lanzarote

Ostrov sopečného původu, kde se kříží sopečná krajina s charakterickou architekturou, je rozlohou čtvrtý mezi Kanarskými ostrovy. Není tolik poznamenaný turismem, jako předchozí ostrovy. Charakteristická je vulkanická půda. Lanzarote je také známé nejlepšími odrůdami vín.

Na Lanzarote je 87 pláží. Mezi nejznámější patří především Playa Papagayo (seskupení 5 pláží v samostatných zátokách - Playa de Mujeres, Playa del Pozo, Playa del Papagayo, Puerto de Muelas a La Juradita), se světlým pískem nebo Playa Grande s jemným, světle hnědým pískem, která je oceněná Modrou vlajkou - ocenění Evropské unie.