Svatby v Řecku

17.07.2020

Proč svatba v Řecku?

Tyrkysové moře, krásné pláže, oblíbené taverny a milí obyvatelé vítají hosty s otevřenou náručí a skvělým řeckým vínem. Romantická svatba a svatební cesta v jednom.

V Řecku právně platné i symbolické svatební obřady a také obřady obnovy slibu.

Svatbu lze zorganizovat jen ve dvou, s nejbližší rodinou či skupinou přátel.

S CK i bez CK lze zařídit česky hovořícího delegáta u asistence s obřadem, který současně i překládá obřad do ČJ. Též zařídí služby spojené s obřadem - kytice pro nevěstu, doprava pro svatebčany, přípitek, fotograf, kameraman, svatební hostina nebo romantická večeře ve dvou, dort, výzdoba místa obřadu, kadeřník, vizážista, ohňostroj. Ve vybraných ostrovech lze i svezení na koních či na oslíkovi.

Pravá svatba nebo symbolický obřad?

Chcete-li mít svatbu v Řecku, můžete zvolit civilní svatbu, církevní obřad nebo jen symbolický "obřad na oko". Církevní obřad mohou mít pouze snoubenci pokřtění podle pravoslavného dogmatu. Realizace civilního obřadu s kulisou nádherných scenérií je však poměrně jednoduchá. Nebudete-li mít svoje svědky, lze se na místě dohodnout s našimi delegáty, kteří vám pomohou i s dojednáním všech souvisejících záležitostí. Pro svatbu v Řecku je třeba zařídit potřebné formality ještě před plánovanou dovolenou. Pokud však nechcete plánovat a zatěžovat se získáváním potvrzení, zařídíme pro vás jen symbolický obřad.
Při "obřadu na oko" probíhá vše jako při pravé svatbě. Přítomni jdou oddávající, ženich a nevěsta, svědci. Na svatbě je samozřejmě květinová výzdoba i občerstvení a romantickou atmosféru zaznamenává fotograf. Celou svatbu si báječně užijete, pořídíte si nádherné fotografie a formální obřad si "odbudete" až po návratu z dovolené na úřadě v ČR.

Některé z oblíbených ostrovů:

Svatba na ostrově Santorini

Svatba na ostrově, jehož jméno se stalo po celém světě symbolem malebných řeckých domů s modrými střechami, romantických líbánek a dechberoucích západů slunce. To je svatba na Santorini, na ostrově, který je také považován za ztracenou bájnou Atlantidu.

Santorini je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst pro svatbu v Řecku. Vděčí za to plážím s černým pískem, strmým útesům s lávou, které padají do tyrkysového moře. Nespoutanost přírody pak doplňují malebné santorinské vesničky, antické ruiny
​a slavné domky s bílými terasami a modrými střechami, které se mačkají na útesu nad sebou.Svatba na Santorini může mít mnoho podob a prožijete ji přesně tak, jak si budete přát. Bílé svatební šaty s vlečkou se budou krásně vyjímat na pláži s černými oblázky Kamari, pokud si budete přát říct si své "Ano" s výhledem na kalderu a až kýčovitý západ slunce, pak je romantickým místem pro svatbu terasa vily na útesu nebo zahradní altánek s výhledem na moře. ​

Svatba na ostrově Zakynthos

Právně platná svatba na Zakynthosu se koná na mnoha romantických místech, z nichž si můžete vybírat, a bude v takovém stylu, jaký si budete přát - třeba jako tradiční řecká svatba s hudbou, dekorací, tanečníky i oslíkem, na kterém k obřadu nevěsta přijíždí.Řekněte si své "Ano" na pláži, v zahradním altánu, na soukromé terase s výhledem na moře, kde Vás nebude nikdo rušit, nebo netradičně v prostředí řecké taverny hned u pláže, kde můžete plynule navázat na svatební hostinu s přáteli a rodinou, společné svatební fotografování a krájení svatebního dortu.

Svatební perličkou ostrova Zakynthos je malý privátní ostrůvek Cameo, kde můžete mít svůj svatební obřad. Cameo leží mezi letovisky Agios Sostis a Aganas a s pevninou je propojen dlouhým dřevěným molem. Samotný svatební obřad se koná na oblázkové pláži. Ostrov si můžete pronajmout celý a mít tak pro svatbu naprostý klid a soukromí.Ať už jste jachtaři, nebo plánujete líbánky na pláži, svatba na Zakynthosu bude pro Vás romantickým prožitkem.

Svatba na ostrově Kos

Romantická svatba v rodišti nejslavnějšího starověkého lékaře Hippokrata, to je svatba na Kosu.I když možná ostrov Kos svou velikostí příliš neoslní, svou krásou dozajista ano. Kos patří mezi ostrovy Egejského moře, kde se může konat právně platná svatba u moře. Jižní část ostrova Kos je členitější, ovšem plná krásných přírodních scenérií. Na opačné straně Kosu se nacházejí pláže a oblíbená turistická letoviska. Právě zde se můžete odehrávat Vaše romantická svatba u moře v Řecku.

Svatba v cizině se dá uspořádat i na jiných velmi zajímavých a romantických místech. Mezi ně rozhodně patří i malá vesnička Antimachia. Najdete v ní klasické řecké kamenné domky a právě 
v jednom z nich si můžete říct své "Ano".Hledáte romantiku antického Řecka? Svatba v zahraničí na Kosu může být právě tou správnou volbou pro Vás. Mezi nejznámější památky, ke kterým se lze vydat, patří určitě Asklépion. Je to jedno z krásných romantických míst, na které by Vás mohla zavést například svatební cesta.Vstupte do svazku manželského nebo oslavte výročí svatby na krásném "Hippokratově ostrově".