Dovolená v Bulharsku 2020

Aktualizace k 30.8.2020: S platností od 1. 8. do 31. 8. 2020 je nadále prodloužen dočasný zákaz vstupu všech občanů bez rozdílu národnosti a přes všechny vstupní body. Nicméně toto neplatí pro občany EU, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, zemí Schengenu Podle nařízení ministra zdravotnictví opět platí nošení roušek ve všech uzavřených veřejných prostorách (s výjimkou stravovacích zařízení, náleven a v případě sportovců během fyzické činnosti), a to až do 31. 8. 2020. Nošení roušek v otevřených prostorách není povinné, ale je úřady doporučováno. 

Vstup do Bulharska - podle sdělení bulharského ministerstva zahraničí mohou čeští občané vstoupit do země bez omezení a není nutné uvádět důvod. V současné době stále platí nošení roušek v uzavřených veřejných prostorách, od 15. 6. již není povinné, ale dobrovolné (s výjimkou veřejné dopravy, lékáren a zdravotnických zařízení), stejně tak používání dezinfekce. Při vstupu do Bulharska je vyžadováno vyplnění formuláře.

Transfer - Kapacita autobusů bude vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením omezena. Všechny přepravní vozy budou důkladně dezinfikovány. 

Recepce a její služby - Bude upraven prostor pro dodržení dostatečných rozestupů a pravidelná dezinfekce všech prostor a povrchů.

Hotelový pokoj a úklid - Veškeré ubytovací zařízení a prostory budou důkladně dezinfikovány.

Stravování - All inclusive nebude formou samoobsluhy, rozsahem však nebude omezeno. Řešení bude vždy záležet přímo na hotelu (À la carte menu, bufet vydávaný hotelovým personálem přes plexisklo apod., ...). Mezi stoly bude vytyčena bezpečná vzdálenost.

Bazén a pláž - Povinné budou rozestupy mezi lehátky (pro set 2 lehátek prostor minimálně 8 m2). Vnitřní bazény budou uzavřeny.

zdroj informací CK Blue Style k.s., Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Fotogalerie Bulharsko