Dovolená v Chorvatsku 2020

Vstup do Chorvatska:

Ke vstupu do Chorvatska se nevyžaduje předchozí ani následné testování na přítomnost viru. Bude ale po Vás vyžadováno vyplnit formulář, nejlépe online na webových stránkách https://entercroatia.mup.hr/. Pokud to bude možné, vytiskněte si jej a vezměte sebou.

Pohyb po Chorvatsku

Pohyb po Chorvatsku je bez větších omezení. Je vyžadovaná vzdálenost mezi lidmi a zvýšená dezinfekce rukou. Roušky jsou doporučené pro Interiéry a MHD. Během pobytu je nutné si měřit každý den teplotu, v případě, že máte vyšší teplotu, než 37.2st je potřeba kontaktovat lékaře.

Restaurace - ubytování

V restauracích je snížená kapacita návštěvníků a zvýšená dezinfekce rukou. Stoly jsou od sebe min 1.5m od sebe. Doporuřuje se platba kartou.

Ubytování: Hygienická opatření jsou ve všech letoviscích ve stejných intencích jako u nás (odstup 1,5 m a dezinfekce na ruce v uzavřených a společných prostorách atd.). Řada hotelů je již v plném provozu.

Doporučují se roušky v interiérech ubytování a zvýšená dezinfekce rukou. Vyhýbejte se většímu množství lidí. V restauracích nejsou známy větší omezení, je ale velmi pravděpodobné, že strava bude formou servírovaných jídel.

Na pláži:

Koupání v moři a pohyb na pláži je bez omezení. Na plážích budou o něco větší rozestupy mezi slunečníky s lehátky.

zdroj: www.mzv.cz, CK Mediteran, CK Travel Family 

Aktuální informace o cestování do Chorvatska najdete ZDE

fotografie použitá se schválením Denisy Blebtové,DiS, jakékoliv šíření a kopírování je zakázáno

Fotogalerie Chorvatsko:

autor fotografií: Denisa Blebtová, DIS