Hrady Severního Kypru

03.10.2019

Severní Kypr - část Afroditina ostrova, s pohnutou historií nabízí nejen nádherné pláže, ale také mnoho historických památek. My Vám představíme ty nejnavštěvovanější.


Hrad Hilarion

Romantický hrad, který je pojmenovaný po poustevníkovi, uprchlém z Palestiny pochází z 10.stolení. V minulosti byl hlavní části Kyperského opevnění před nájezdy pirátů.

Dnes se z hradu dochovalo rozsáhlé pozůstatky opevnění, kaple a klášter. Hrad byl v 15. století rozebrán Benátčany, aby se snížily výdaje na provoz. 

Pokuď máte zájem hrad navštívit, určitě nevynechtejte vrchní část hradu. Je z věže krásný výhled do krajiny a většinu severní části Kyperského ostrova.


Město Girme (Kyrenia) a pevnost

Přístavní město Kyrenia je známé pro svojí malebnost. Láká především na procházky podel přístavu. Dominantou je velkolepá pevnost, která je navštěvovaná nejen pro krásné výhledy na celou oblast a přístav. Nachází se zde Archeologické muzeum s vraky lodí, které byly nalezeny u přístavu. Nejvýznamějším exponátem je 2300let stará loď, která se zde potopila i se svým nákladem.

Při návštěvě Severního Kypru určitě doporučujeme toto město navštívit a ochutnat v některé z místních restaurací rybí. pokrmy.