Nejhezčí Řecké pláže

30.06.2020

Pláž Elafonisi na ostrově Kréta

Pláž Elafonisi je jednou z nejkrásnějších pláží Řecka. Mělká a průzračná úžina spojuje malý ostrůvek s pevninou. Pokud si na Krétě zapůjčíte automobil důrazně doporučujeme vydat se sem brzy ráno, dokud zde ještě nejsou davy turistů. Poblíž není žádný větší hotel, a tak všichni, kdo se zde chtějí vykoupat musí přijet buď s organizovanými jednodenními zájezdy autobusem, taxíkem nebo zapůjčeným automobilem.

Červená pláž (Red beach) na ostrově Santorini

Pokud hledáte netradiční pláže - vydejte se na Santorini. Ostrov vulkanického původu skýtá mnoho zátok s červenými, černými či šedými kamínky. Kromě červené pláže zde tedy naleznete i černou pláž.

Pláž Perissa na ostrově Santorini

Na Santorini najdete nejen kamenné pláže, ale i panoramatickou písečnou pláž Perissa. Nedaleko této pláže je i pařící pláž Kamari. Obě tyto pláže spojuje kyvadlová lodní doprava, cesta trvá 10 minut.

Populární Plaka Beach na ostrově Naxos

Další velmi krásnou otevřenou písečnou pláží je Plaka Beach. Několik kilometrů dlouhý pás jemného písku tvoří oblíbenou prázdninovou rekreační oblast v západní části ostrova Naxos. Dostanete se na ni pohodlnou procházkou podél moře například z nedalekého letoviska Agia Anna. S pláží Plaka je hlavní město Naxos spojeno frekventovanou autobusovou dopravou. Není tedy obtížně dostupná a jedná se o polo-karibskou bílo-písečnou pláž.

Pláž Navagio s vrakem lodi na Zakynthosu

Ačkoliv je dle našeho názoru nejvíce profláknutá a ke koupání nejméně vhodná jedná se o TOP 1 pláž Řecka. Buď si můžete zaplatit organizovaný výlet k vraku či jen autem dojet na vyhlídkovou plošinu nad pláží a nafotit si ji. Osobně doporučujeme sejít po úpatí směrem k lodi odkud je možné ji s dobrým objektivem nafotit více originálně. Jedná se o jedno z nejvíce fotogenických míst Řeckých ostrovů, spolu se západem slunce nad Santorini.

Želví Pláž Laganas na ostrově Zakynthos

Patrně nejdelší pláží v Řecku je unikátní Laganas, která je domovem vzácné a přísně chráněné želvy karety obrovské. Souvislý pobřežní pás pokrytý jemným pískem s pozvolným vstupem do moře se táhne více než devět kilometrů podél jihovýchodního pobřeží Zakynthosu. Na pláži v určitou dobu během sezóny platí některá opatření, aby se zajistilo nerušené vyvedení malých želviček.

Fotogenická Pláž Myrtos na ostrově Kefalonie

Ostrov Kefalonia se může pochlubit jednou z nejvíce fotografovaných pláží na světě. Jmenuje se Myrtos a zůstane zapsána ve vaší paměti. Pláž je pokryta jemnými bílými kamínky, které z dálky navozují pocit světlého písku. Zátoka s pláží je obklopena útesy se středomořskou vegetací. Pláž má své plnohodnotné služby. Nejkrásnější je tu romantický západ slunce. Pozor na strmou a s desítkami zatáček posetou silnici až dolů.

Pláž Stafylo na ostrově Skopelos

Obklopená zelení by ani tato klidná zátoka neměla uniknout Vaší návštěvě.

Romantická pláž Canal d'Amour na Korfu

Podle slavné pobřežní jeskyně opředené různými pověstmi je pojmenovaná pláž Canal d'Amour. Legenda praví, že žena, která proplave kanálem lásky, navždy získá srdce svého vyvoleného. Tento pozoruhodný přírodní útvar s menší písečnou pláží můžete obdivovat u letoviska Sidari na severu ostrova Korfu.