Nejhezčí Řecké pláže

30.06.2020

Řecko se může pyšnit krásnými plážemi a romantickými zátokami. Mnoho jejich pláží bylo oceněnou tzv Modrou vlajkou za čistotu moře i pláží.  Pro rok 2020 bylo takto oceněno 497 řeckých pláží.

Pláž Elafonisi na ostrově Kréta

Pláž Elafonisi je jednou z nejkrásnějších pláží Řecka. Mělká a průzračná úžina spojuje malý ostrůvek s pevninou. 

Červená pláž (Red beach) na ostrově Santorini

Pokud hledáte netradiční pláže - vydejte se na Santorini. Ostrov vulkanického původu skýtá mnoho zátok s červenými, černými či šedými kamínky. Kromě červené pláže zde tedy naleznete i černou pláž.

Pláž Perissa na ostrově Santorini

Na Santorini najdete nejen kamenné pláže, ale i panoramatickou písečnou pláž Perissa. Nedaleko této pláže je i rušná pláž Kamari. Obě tyto pláže spojuje kyvadlová lodní doprava, cesta trvá 10 minut.

Populární Plaka Beach na ostrově Naxos

Další velmi krásnou otevřenou písečnou pláží je Plaka Beach. Jedná se o polo-karibskou, bílo písečnou pláž. Několik kilometrů dlouhý pás jemného písku tvoří oblíbenou prázdninovou rekreační oblast v západní části ostrova Naxos. 

Pláž Navagio s vrakem lodi na Zakynthosu

Jedná se o nejznámější pláž na ostrově Zakynthos. Je vyhledávaná turisty a fotografy a patří mezi TOP 1 pláž Řecka. Na pláž se dostanete lodním výletem, nebo využít vyhlídku pro fotografy. Jedná se o jedno z nejvíce fotogenických míst Řeckých ostrovů, spolu se západem slunce nad Santorini.

Želví Pláž Laganas na ostrově Zakynthos

Patrně nejdelší pláží v Řecku je unikátní Laganas, která je domovem vzácné a přísně chráněné želvy karety obrovské. Souvislý pobřežní pás pokrytý jemným pískem s pozvolným vstupem do moře je dlouhý více než devět kilometrů podél jihovýchodního pobřeží Zakynthosu. 

Fotogenická Pláž Myrtos na ostrově Kefalonie

Ostrov Kefalonia se může pochlubit jednou z nejvíce fotografovaných pláží na světě. Jmenuje se Myrtos a zůstane zapsána ve vaší paměti. Pláž je pokryta jemnými bílými kamínky, které z dálky navozují pocit světlého písku. Zátoka s pláží je obklopena útesy se středomořskou vegetací. 

Romantická pláž Canal d'Amour na Korfu

Podle slavné pobřežní jeskyně opředené různými pověstmi je pojmenovaná pláž Canal d'Amour. Legenda praví, že žena, která proplave kanálem lásky, navždy získá srdce svého vyvoleného. Tento pozoruhodný přírodní útvar s menší písečnou pláží můžete obdivovat u letoviska Sidari na severu ostrova Korfu.