Maurícius, nejen krásné pláže

Maurícius, ostrov v Indickém oceánu se stálým podnebím, se nechlubí pouze nádhernámi bílými plážemi s przračným mořem a bohatou faunou, ale také zajímavými přírodními, kulturními i historickými krásami. V našem článku Vám představíme některé z nich, které jsme měli možnost vidět na vlastní oči.

Sedmibarevná země

Chamarel je oblast v pohoří na jihu ostrova. U této atrakce se nachází parkoviště a po zaplacení vstupného se před Vámi rozprostírá místo, na Zemi ojedinělé. 

Sedmibarevná země. To je několik barevných vrstev lávy, modrá, žlutá, červená nebo fialová mezi zelenými hájemi různých stromů a palem. 


Vodopády Chamarel a výrobna rumu

Chamarel je oblastí s mnoha přírodními i technickými zajímaovstmi. Mezi ně rozhodně patří kromě Sedmibarevné země také téměř 100m vysoký vodopád a výrobna Rumu.

Chamarelské vodopády jsou tvořený řekou St. Denis a obklopené bujnou vegetací. Po úzké cestě se k ním dá také dojít.

Jezero Grand Basin

Potní místo Grand Basin se nachází v kráteru vyhaslé sopky a v nadmořské výšce 1800 m.n.m. Při příjezdu Vás zaujmou 2 sochy, nejvíce asi 33m vysoká socha boha Shivy, která drží v ruce trojzubec.

Nachází se zde hinduistický chrám. Doporučujeme procházku kolem jezera, je zde umístěno několik soch.

Mezi další námi navštívené zajímavosti na Mauríciu patří jistě hlavní město Port Louis s pevností a s muzeem nejslavnější poštovní známky na světe a vyhaslý kráter Trou aux Cerfs.