Plavba v Karibiku

Rádi byste poznali více koutů Světa za několik dní? Dnes toto již není problém. Zúčastnili jsme se plavby po Karibských ostrovech Portoriko, Sv Tomáš, Sv. Kits&Nevis, Antigua a Barbuda, Sv. Lucie a Barbados. 

Jak to chodí na lodi

V dubnu letošního roku jsem si splnil sen - platbu na výletní lodi v Karibiku. Odplutí bylo naplánované z Portorika. Když jsme přišli k přístavu,  uviděli obrovský kolos na kterém nás čekala týdenní plavba. Naše loď se jmenovala Celebrity Summit a byla krátce po kompletní rekonstukci. Nalodění probíhá podobně, jako na letišti. V přístavu byl obrovský terminál s mnoha přepážkami, kontrolami a rentgény, aby plavba probíhala bezpečně. Po této běžné rutině jsme přišli k přepážce. Ty byly označené podle počátečního písmene příjmení. Vystavili nám průkazku, tzv Lodní kartu. Touto lodní kartou se prokáže každý pasažér lodi vždy při výstupu i nástupu na/z lodi.

Při vstupu na loď Vás přivítá posádka se sklenkou Šampaňského. Následně probíhá u každého pasažéra hledání kajuty. Těsně před vyplutím je povinná ukázka bezpečnostních pokynů v Divadle. 


Loď je vlastně plující hotel, najdete na ní vše. Na té naši byl bazén s výřivkou na palubě, stolní tenis v herně, hřiště na fotbal i volejbal a relaxační zóna, jakési kino, s obrovskou obrazovkou, na které byly promítány filmy nebo podmořský život. Každý večer byla možnost se bavit na některém z barů, které byly na lodi  nebo se zúčastnit kvízu, zatancovat na živé hudbě, či diskotéce. 

Stravování je kapitola sama pro sebe. Na naší lodi vařili kuchaři s Michelinskou hvězdou, takže jidlo bylo opravdu výborné a výběr obrovský. Vybral si každý. 

Každé ráno v cca 8.00 se připlouvalo do přístavu u jednotlivých ostrovů, vždy v 17.00 se zase odplouvalo.