Podmořské krásy Egypta

Egypt je známý nejen svými historickymí památkami, ale také bohatým podmořskými životem. Během svých služebních cest jsme některé oblasti navštívili a rádi bychom Vám je představili.

Marsa Mubarak

Marsa Mubarak
Marsa Mubarak

Toto kouzelné místo v oblasti Marsa Alam je známé nádherným podmořským životem. Najdete tu nejen pestrobarevné korály. Marsa Mubarak je proslulé také výskytem tzv mořských krav (Dugongů) a želvami. Bohužel, při naší návštěvě jsme neměli možnost tyto úžasná zvířata vidět. Nachází se v menším zálivu a je dostupné především lodním výletem.

Ostrov Giftun

ostrov Giftun
ostrov Giftun

Ostrov Giftun je velmi oblíbeným místem pro výlety z Hurghady. Během asi 45 minutové plavby Vás čekají zastávky na šnorchlování a když budete mít štěstí, budete mít možnost plavat s delfíny. Giftun je známý svým křišťálově čistým mořem a bohatými možnostmi pro šnorchlování a krásné koupání.

Dolphin House - plavání s Delfíny

Dolphin House
Dolphin House

Chcete mít nevšední zážitek? Určitě doporučujeme plavání s delfíny v jejich přirozeném prostředí. Pokuď budete mít štěstí jako my, potkáte se s delfíní rodinou, která si s Vámi bude "hrát" a různě Vás obeplouvat. 

Sataya

Sataya se nachází v oblasti Marsa Alam a je známá především velkou skupinou delfínů se kterými můžete plavat v jejich přirozeném prostředí.

Abu Dabbab

Pláž v zálivu Abu Dabbab - hotel Malikia
Pláž v zálivu Abu Dabbab - hotel Malikia

Jednou z nejoblíbenějších a nejlepších oblastí pro šnorchlování v Egyptě, je záliv Abu Dabbab se stejnojmenou pláží. Hloubka v některých vzdálených místech je až 20m. Při šnorchlování a potápění budete mít možnost vidět především želvy Karetty, perutiny, rejnoky i siby skvrnité. V zálivu se nachází několik korálových útesů. Ponořte se do světa fantazie v Abu Dabbab.

TOP 3 hotely se šnorchlováním

Utopia Beach Club ****

Malikia Abu Dabbab ****

Magic Life Kalawy&Imperial *****