Svatby v Řecku

17.07.2020

Proč svatba v Řecku?

Tyrkysové moře, krásné pláže, oblíbené taverny a milí obyvatelé vítají hosty s otevřenou náručí a skvělým řeckým vínem. Romantická svatba a svatební cesta v jednom.

V Řecku právně platné i symbolické svatební obřady a také obřady obnovy slibu.

Svatbu lze zorganizovat jen ve dvou, s nejbližší rodinou či skupinou přátel.

S CK i bez CK lze zařídit česky hovořícího delegáta u asistence s obřadem, který současně i překládá obřad do ČJ. Též zařídí služby spojené s obřadem - kytice pro nevěstu, doprava pro svatebčany, přípitek, fotograf, kameraman, svatební hostina nebo romantická večeře ve dvou, dort, výzdoba místa obřadu, kadeřník, vizážista, ohňostroj. Ve vybraných ostrovech lze i svezení na koních či na oslíkovi.

Pravá svatba nebo symbolický obřad?

Chcete-li mít svatbu v Řecku, můžete zvolit civilní svatbu, církevní obřad nebo jen symbolický "obřad na oko". Církevní obřad mohou mít pouze snoubenci pokřtění podle pravoslavného dogmatu. Realizace civilního obřadu s kulisou nádherných scenérií je však poměrně jednoduchá. Nebudete-li mít svoje svědky, lze se na místě dohodnout s našimi delegáty, kteří vám pomohou i s dojednáním všech souvisejících záležitostí. Pro svatbu v Řecku je třeba zařídit potřebné formality ještě před plánovanou dovolenou. Pokud však nechcete plánovat a zatěžovat se získáváním potvrzení, lze zařídit pro vás jen symbolický obřad.
Při "obřadu na oko" probíhá vše jako při pravé svatbě. Přítomni jdou oddávající, ženich a nevěsta, svědci. Na svatbě je samozřejmě květinová výzdoba i občerstvení a romantickou atmosféru zaznamenává fotograf. Celou svatbu si báječně užijete, pořídíte si nádherné fotografie a formální obřad si "odbudete" až po návratu z dovolené na úřadě v ČR.

Některé z oblíbených ostrovů:

Svatba na ostrově Santorini

Svatba na ostrově, jehož jméno se stalo po celém světě symbolem malebných řeckých domů s modrými střechami, romantických líbánek a dechberoucích západů slunce. To je svatba na Santorini, na ostrově, který je také považován za ztracenou bájnou Atlantidu.

Santorini je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst pro svatbu v Řecku. Vděčí za to plážím s černým pískem, strmým útesům s lávou, které padají do tyrkysového moře. Nespoutanost přírody pak doplňují malebné santorinské vesničky, antické ruiny ​a slavné domky s bílými terasami a modrými střechami, které se mačkají na útesu nad sebou. Svatba na Santorini může mít mnoho podob a prožijete ji přesně tak, jak si budete přát. Bílé svatební šaty s vlečkou se budou krásně vyjímat na pláži s černými oblázky Kamari, pokud si budete přát říct si své "Ano" s výhledem na kalderu a až kýčovitý západ slunce, pak je romantickým místem pro svatbu terasa vily na útesu nebo zahradní altánek s výhledem na moře. ​

Svatba na ostrově Zakynthos

Právně platná svatba na Zakynthosu se koná na mnoha romantických místech, z nichž si můžete vybírat, a bude v takovém stylu, jaký si budete přát - třeba jako tradiční řecká svatba s hudbou, dekorací, tanečníky i oslíkem, na kterém k obřadu nevěsta přijíždí.Řekněte si své "Ano" na pláži, v zahradním altánu, na soukromé terase s výhledem na moře, kde Vás nebude nikdo rušit, nebo netradičně v prostředí řecké taverny hned u pláže, kde můžete plynule navázat na svatební hostinu s přáteli a rodinou, společné svatební fotografování a krájení svatebního dortu.

Svatební perličkou ostrova Zakynthos je malý privátní ostrůvek Cameo, kde můžete mít svůj svatební obřad. Cameo leží mezi letovisky Agios Sostis a Aganas a s pevninou je propojen dlouhým dřevěným molem. 

Svatba na ostrově Kos

Romantická svatba v rodišti nejslavnějšího starověkého lékaře Hippokrata, to je svatba na Kosu. I když možná ostrov Kos svou velikostí příliš neoslní, svou krásou dozajista ano. Kos patří mezi ostrovy Egejského moře, kde se může konat právně platná svatba u moře. Jižní část ostrova Kos je členitější, ovšem plná krásných přírodních scenérií. Na opačné straně Kosu se nacházejí pláže a oblíbená turistická letoviska. Právě zde se můžete odehrávat Vaše romantická svatba u moře v Řecku.