Lázně a wellness

Maďarské termální lázně

Maďarsku se přezdívá "Země lázní", víte, že maďarskými prameny sel léčil i Marcus Aurelius? Maďarské lázně jsou oblíbené pro jejich výbornou dostupnost, autem i autobusem se vydejte na cestu za zdravím a odpočinkem a užijte si Relax, wellness, výbornou kuchyni, místní pohostinnosti i vyžití pro děti v podobě vodních skluzavek pár hodin od Vašeho domova. Všechny lázeňské komplexy disponují restauracemi, občerstveními, bary. Je naprosto zbytečné brát si na pobyt své jídlo, nechte se hýčkat místními specialitami, ochutnejte výtečnou maďarskou kuchyni. 

Mosonmagyárovár - 30 km jižně od Bratislavy, léčivá voda patří mezi 5 nejúčinnějších v Evropě. Doporučuje se k rehabilitaci po chronické bronchitidě a onemocnění nosních dutin. Venkovní bazény mají kolem 38 st. Celsia.

Györ - 60 km jižně od Bratislavy, zážitkové areály pro celou rodinu, děti zde ocení tobogány, různé typy trysek, vodní proudy. Dospělí zase půvabné historické městečko, pobyt v těchto lázních se doporučuje při problémech s klouby, svaly, gynekologických potížích a při zažívacích potížích. Voda v jeskyni má 39 st. Celsia, relaxovat budete ve tmě a klidu.

Slovenské lázně

Slovenské termální lázně jsou u českých turistů velmi oblíbené nejen z důvodu snadné domluvy, blízkosti naší domoviny ale také pro cestovatelské zážitky. Pokud budete dva tři dny relaxovat v termálech, určitě si stejnou dobu ponechejte i na poznání majestátních Tater, pohádkových zámků a hradů, dechberoucích vodopádů, výhledů apod. Slovensko nabízí 25 lázeňských resortů, 36 termálních koupališť a aquaparků, 1300 termálních pramenů. To už je z čeho vybírat.

Nejnavštěvovanější lázeňské oblasti na Slovensku jsou

Velký Meder - zajímavostí těchto termálů je nejteplejší pramen, který dosahuje 92 st. Celsia. Velký komplex venkovních i vnitřních bazénů, wellness místností za dohledu odborného personálu, atrakcí jako lanový park, sportovní hřiště.

Turčianské Teplice - jsou vyhledávané pro léčbu pohybového ústrojí, nemoci ledvin, močových cest, trávicího ústrojí, onkologické nemoci, nervová onemocnění. Zdejší pramenitá voda má vysoký obsah vápníku, magnesia a fluoru. Některé prameny jsou také pitné.

Piešťany - nejznámější slovenské lázně, zároveň patří k nejteplejším a nejslunečnějším místům Slovenska. Voda zde vyvěrá z 10 zřídel léčivých sírano-uhličitých, vápenato-sodných a sirných minerálních vod s teplotou až 69 st. Celsia. Dalším léčivým zdrojem je sirné bahno, patří k nejkvalitnějším na světě. Léčí se zde např. nemoci pohybového ústrojí, nervové problémy