Před odletem a během letu

Dovolená začíná na letišti...

Cestujete poprvé letadlem a nejste si jistí, že všechno proběhne v pořádku? Níže uvádíme některé ze sužeb, které Vám usnadní a zkrátí čekání na Váš odlet, Neváhejte nás se svými dotazy kdykoliv kontaktovat.

Před odletem:

Cestovní pokyny a dokumenty k odletu: 

cestovní pokyny obdržíte 5 dní před odletem. Naleznete v nich letenku, ubytovací voucher, potvrzení doplňkových služeb (vízum, seating, jídlo v letadle apod.) a pojistné kartičky nebo číslo pojistky. Součástí dokumentů je také potvrzení parkování (pokuď je objednáno).

Váha zavazadel: 

Váha zavazadla je stanovena u většiny letů na 23kg a příruční 8kg. Váhu již nelze slučovat. Nárok na zavazadlo má každá osoba nad 2 roky. Pokuď letíte nízkonákladovou leteckou společností, jsou specifické podmínky na odbavené zavazadlo (často je za poplatek).

Objednávka doplňkových služeb:

Salonek na letišti:

Na letišti Václava Havla se nachází 2 salonky: Reifeisenbank salonek v terminálu 2 a MasterCard salonek v terminálu 1. Oba salonky nabízí zázemí pro klienty čekající na svůj odlet. Jsou za poplatek Klienti premiových karet mohou mít salonek zdarma. V saloncích se můžete občerstvit, odpočinout, vysprchovat. Samozřejmostí je připojení wifi.

Parkování na letišti Václava Havla v Praze

U letiště Václava Havla v Praze se nachází dva Parkovací domy. Parkovat můžete přímo naproti terminálu 1, v části Comfort, nebo poblíž  terminálu 2 v části Smart. Více o parkování


Během letu na dovolenou:

Seating - vyberte si své pohodlné místo

Pokuď letíte na dovolenou společností Travel Service máte možnost vybrat si svojé místo. "Sedačky v letadle" se dělí na dvě části:

  • Priority seats - sedadla v 1. - 6. řadě a Exitové řady. První řada má více místa na nohy a je často obsazovaná rodinami s dětmi. Exitové řady mají také větší prostor kolem sebe. Cestující na těchto sedadlech musí splňovat mnoho požadavků, např. nesmí se obsazovat dětmi do 12ti let, cestující by měl být v dobré fyzické kondici a přiměřeného věku apod.
  • Standard seats - ostatní sedadla v letadle, bez omezení

Před vstupem na palubu letadel a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu, vyjma dětí do dvou let a osob, na které se vztahují výjimky dle příslušného krizového či mimořádného opatření. Naše cestovní agentura doporučuje placení pouze kartou.

Travel plus comfort

Zpříjemněte si svojí dovolenou lepším servisem před nástupem do letadla nebo přímo během letu. Můžete využít VIP salonek na letišti a zároveň Vám bude nabídnutý širší sortiment na palubě během let. U vybraných destinací budete mít zároveň více místa, protože řada neobsahuje prostřední sedadlo.

Bussines class

U vybraných dálkových letů můžete využít třídu Bussines. Hlavní výhodou pro cestující je více místa, možnost mít vyšší váhu zavazadla až o 9kg a jídlo s nápoji zdarma. Celou cestu se o Vás bude starat vedoucí kabiny. 

Stravování během letu:

  • Buy on Board - lze objednat před odletem i během letu.  Nabídka obsahuje občerstvení, nápoje i cukrovinky. Aktuálně není možné tuto službu využít.
  • Ful Meal - v průběhu letu dostanete kompletní jídlo a nápoj (nejčastěji je ve formě menu)

Doporučujeme, abyste si před cestou zkontrolovali aktuálně platné požadavky pro vstup do vaší cílové země, a to i v případě, že jste jejím občanem či rezidentem, případně pro transfer přes příslušnou zemi. V některých případech může být vyžadován například test na COVID-19.