Před odletem a během letu
Dovolená začíná na letišti...

Cestujete poprvé letadlem a nejste si jistí, že všechno proběhne v pořádku? Níže uvádíme některé ze sužeb, které Vám usnadní a zkrátí čekání na Váš odlet, Neváhejte nás se svými dotazy kdykoliv kontaktovat.

Před odletem:

Cestovní pokyny a dokumenty k odletu: 

cestovní pokyny obdržíte 5 dní před odletem. Naleznete v nich letenku, ubytovací voucher, potvrzení doplňkových služeb (vízum, seating, jídlo v letadle apod.) a pojistné kartičky nebo číslo pojistky. Součástí dokumentů je také potvrzení parkování (pokuď je objednáno).

Váha zavazadel: 

Váha zavazadla je stanovena u většiny letů na 23kg a příruční 8kg. Váhu již nelze slučovat. Nárok na zavazadlo má každá osoba nad 2 roky. Pokuď letíte nízkonákladovou leteckou společností, jsou specifické podmínky na odbavené zavazadlo (často je za poplatek).

Objednávka doplňkových služeb:

Salonek na letišti:

Na letišti Václava Havla se nachází 2 salonky: Reifeisenbank salonek v terminálu 2 a MasterCard salonek v terminálu 1. Oba salonky nabízí zázemí pro klienty čekající na svůj odlet. Jsou za poplatek Klienti premiových karet mohou mít salonek zdarma. V saloncích se můžete občerstvit, odpočinout, vysprchovat. Samozřejmostí je připojení wifi.

Parkování na letišti Václava Havla v Praze

U letiště Václava Havla v Praze se nachází dva Parkovací domy. Parkovat můžete přímo naproti terminálu 1, v části Comfort, nebo poblíž  terminálu 2 v části Smart. Více o parkování


Během letu na dovolenou:

Seating - vyberte si své pohodlné místo

Pokuď letíte na dovolenou společností Travel Service máte možnost vybrat si svojé místo. "Sedačky v letadle" se dělí na dvě části:

  • Priority seats - sedadla v 1. - 6. řadě a Exitové řady. První řada má více místa na nohy a je často obsazovaná rodinami s dětmi. Exitové řady mají také větší prostor kolem sebe. Cestující na těchto sedadlech musí splňovat mnoho požadavků, např. nesmí se obsazovat dětmi do 12ti let, cestující by měl být v dobré fyzické kondici a přiměřeného věku apod.
  • Standard seats - ostatní sedadla v letadle, bez omezení

Travel plus comfort

Zpříjemněte si svojí dovolenou lepším servisem před nástupem do letadla nebo přímo během letu. Můžete využít VIP salonek na letišti a zároveň Vám bude nabídnutý širší sortiment na palubě během let. U vybraných destinací budete mít zároveň více místa, protože řada neobsahuje prostřední sedadlo.

Bussines class

U vybraných dálkových letů můžete využít třídu Bussines. Hlavní výhodou pro cestující je více místa, možnost mít vyšší váhu zavazadla až o 9kg a jídlo s nápoji zdarma. Celou cestu se o Vás bude starat vedoucí kabiny. 

Stravování během letu:

  • Buy on Board - lze objednat před odletem i během letu.  Nabídka obsahuje občerstvení, nápoje i cukrovinky.
  • Ful Meal - v průběhu letu dostanete kompletní jídlo a nápoj (nejčastěji je ve formě menu)