Řecko a Řecké ostrovy

Informace o Řecku

Řecko společně se svými ostrovy patří mezi jedny z nejoblíbenějších turistických destinací. Je tvořeno jak pevninou, tak i mnoha okolními ostrovy a ostrůvky. Turisty nejvyhledávanější ostrovy jsou k nalezení v Egejském a Jónském moři. Patří mezi ně např. Rhodos, Kréta, Zakynthos, Kos a jiné. Každý z řeckých ostrovů má svoji jedinečnou atmosféru a je něčím specifický.


Řecko dokáže uspokojit jakéhokoliv návštěvníka. Lze tu nají moderní a luxusní hotelové komplexy v rušném turistickém letovisku. Zároveň ale také lze najít menší rodinné hotely v řeckém stylu, případně naprosto osamocená místa a pláže chráněná od okolního turistického ruchu. Proto každý z ostrovu nebo letovisek pak láká klienty něčím jiným.

Řecko si mezi turisty svou oblibu získalo jednoznačně díky svým písečným a oblázkovým plážím, skvělé kuchyni, bohaté historii a hlavně čistému a sluncem prohřátému moři. Spousta řeckých pláží je držitelem prestižního ocenění Modré vlajky za kvalitu a čistotu pláže.

Vstupní formality:

Při vstupu na jakýkoli řecký ostrov nebo pevninu je vyžadován platný cestovní doklad - Cestovní pas či Občanský průkaz. 

Podnebí

Řecké podnebí je ideální od června až do září, kde teploty přesahují 27 °C a uprostřed létá i 33 °C. Přibližně jednou za týden se objeví bouřka či slabý déšť. Teplota moře bývá až 27 °C v srpnu. Koupat se zde dá od poloviny června až do konce září.

Řecká kuchyně

Řekové rádi užívají života a jídlo a pití je jedním z projevů tohoto užívání. Řecká kuchyně patří k nejlepším na světě a celá řada místních jídel se stala dobře známými i v zahraničí. Zcela běžné jsou jídla z ryb, jogurty a ovoce. Známé jsou také olivy. Více se budeme řecké kuchyni věnovat v některém z příštích blogů.

Víte, že většina záběrů filmu Mama Mia pochází z krásného řeckého ostrova Skopelos, dále se natáčelo také na ostrově Skiathos i na řecké pevnině (např. slavná scéna, jak ženy tančí a zpívají na mole, se natáčela na poloostrově Pelion).  

Nejznámější Řecké ostrovy

Kréta patří mezi největší ostrov Řecka a pyšní se pozůstatky dávné mínojské civilizace. Severní pobřeží je posázené městy, zatímco jižní část je hornatá. V každé části ostrova najdeme pozůstatky antické kultury jen kousek od prvotřídních hotelů a resortů.

Rhodos bývá často označován jako slunečný ostrov Řecka. Patří k nejslunečnějším oblastem Evropy s letními teplotami až kolem 40 °C. Obdivovat zde můžete Údolí motýlů a zříceniny johanitských hradů.

Zakynthos jako třetí největší ostrov v Jónském moři je známý především díky pláži Navagio s vrakem ztroskotané pašerácké lodi. Je to nejspíš nejzelenější ostrov plný krásné přírody, a především nádherným tyrkysovým mořem. K dalším lákadlům ostrova patří Modré jeskyně a spousta antických památek.

Korfu patří mezi ostrovy v Jónském mři a najdeme zde vysoké hory i nádherné pláže. Je jedním z vůbec nejkrásnějších ostrovů Řecka a právem se mu říká "smaragd Středomoří".

Kos je jeden z menších ostrovů, který je bohatý na přírodní krásy, památky i další turistické aktrakce. V hlavním městě je spousta architektonických památek. Z ostrova Kos jezdí trajekt do blízkého tureckého letoviska Bodrum.

Skopelos se mezi turisty proslavil kostelem Agios Ioannis Kastri z filmové scény úspěšného muzikálu Mamma Mia.

Fotogalerie Řecké ostrovy

Fotogalerie jsou z vlastního fotoalba a je zakázáno jejich šíření a kopírování