Španělsko a ostrovy

Informace o Španělsku

Španělsko je krásná a rozmanitá země s temperamentním národem a nádhernými památkami.  Tato část Evropy zaujímá přibližně čtyři pětiny Pyrenejského poloostrova. Součástí Španělského království jsou velmi oblíbené Baleárské ostrovy ve Středozemním moři, Kanárské ostrovy v Atlantském oceáně a městské enklávy Ceuta a Melilla na marockém pobřeží Afriky. 

Vstupní formality

Vstup a pobyt je umožněn bez zvláštních omezení po předložení platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti (občanský průkaz ČR.

Podnebí

Podnebí Španělska je velmi rozmanité. Východní a jižní pobřeží nabízí slunečné dny s minimem srážek a mírné zimy, ve vnitrozemí jsou výkyvy v teplotách během ročních období značné. Počasí na ostrovech má podstatně jiný charakter. Kanárské ostrovy se se nachází v subtropickém pásmu a teplým počasím s minimem srážek přes rok. Baleárské ostrovy nabízejí většinu léta slunečné a teplé počasí s občasným mírným deštěm.

Kuchyně

Ve Španělsku převládá regionální kuchyně. Nejznámějšími jsou katalánská, baskická, andaluská nebo kastilská. Všeobecně řečeno se používá hodně rajčat, paprik, olivového oleje, koření a česneku.

V pobřežních oblastech se můžete ochutnat různé rybí speciality. Národním jídlem Španěl je známé Tapas. Španělsko se také chlubí vynikajícími víny.

Víte, že: Ve Španělsku se nachází nejjižnější evropský ledovec. Nachází se v pohoří Sierra Nevada