Španělsko - pevnina

Španělsko je jednou z nejnavštěvovanějších dovolenkových zemí Evropy. Nejvíce návštěvníků sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce! Mezi nejznámější části Španělská patří Katalánsko s pobřežím Costa Brava nebo jižní Andalusie.

Katalánsko

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Andalusie

Je největší a zároveň nejlidnatější ze španělských autonomních celků, který leží na jihu Španělska. Andalusie je známá především díky architektonickým skvostům a nádherným pobřežím, díky čemuž se řadí mezi nejkrásnější nejnavštěvovanější oblast Španělska. 

Andalusie je známá i pro svoji maurskou architekturu, kterou můžeme vidět na palácích Alhambra v Granadě, mešitě v Córdobě nebo na věžích Tore del Oro a Giralda v Seville. Při návštěvě této části Španělska Vás jistě okouzlí nádherné pláže, nebo majestátní pohoří Sierra Nevada.

Image by Pablo Valerio from Pixabay