Turecko

Informace o Turecku

Turecko je státem ležícím na hranicích evropského a asijského kontinentu. Z jihu omývá břehy Turecka Středozemní moře, ze západu Egejské moře. V Turecku lze navštívit řadu tržišť a obchůdků. Místní tradicí je smlouvání, kterou byste měli dodržet, jinak to bude bráno jako neslušnost. Měnou v zemi je turecká lira. Toto platidlo se mimochodem používá také v turecké, tedy severní části Kypru.

Turecko patří k zemím, kde se můžete spolehnout na prvotřídní servis a služby, o skvělém jídle nemluvě. A to nejen podle turistů, ale i mezinárodních soutěží.

Poptávka dovolené v Turecku

Články o Turecku

+32
°
C
H: +32°
L: +28°
Alanya
Čtvrtek, 27 Srpen
7 denní předpověď
so ne po út st
+31° +31° +34° +34° +31° +30°
+28° +30° +30° +30° +27° +27°

Vstupní podmínky

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky.

Podnebí

Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského.

Turecké lázně - Hamam

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Istanbul je jediným městem vůbec, které leží na dvou kontinentech zároveň.